Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Unikátní kachlová krbová kamna s akumulačním gabionem

Úvodní fotografie k blogovému článku společnosti Kamna z výroby / Kamna Schejbal s názvem "Unikátní kachlová krbová kamna s akumulačním gabionem"

Unikátní kachlová krbová kamna s akumulačním gabionem

Rostoucí náklady na teplo a přísnější ekologické normy dovedly české konstruktéry ke geniálnímu řešení. Vyprojektovali akumulační krbová kamna na dřevo. Rychle se stávají součástí moderních i klasických interiérů. Nejen pro svůj design a snadnou údržbu, ale především pro mimořádné vytápěcí vlastnosti. Kachlová krbová kamna s akumulací jsou schválena k provozu i po 1.lednu 2022. Splňují všechny požadavky normy EcoDesign 2022

 

Kombinace českých technologií

Nejcennější vlastností použitých keramických kachlí, je výborná schopnost akumulovat teplo a postupně jej uvolňovat sáláním do vytápěného prostoru. Proto jsme se rozhodli spojit vynikající vlastnosti našich spalovacích komor s vlastnostmi keramických kachlí české společnosti Terra Kachle s.r.o.. Firma se dlouhodobě zabývá vývojem a výrobou kachlů různých odstínů a povrchů, od lesklých, matných až po speciální povrchy typu hárys: popraskaný povrch s vlasovými trhlinami a kvalitativně odpovídá našim vysokým nárokům. Moderní kachlová kamna  momentálně nabízíme v osmi nejžádanějších barevných variantách ( bílá, holland, antracit, hnědá, vínová, modrá, zelená a barva krakele).

Optimální výkon znamená efektivní provoz 

Krbová kachlová kamna vyrábíme ve dvou výkonových řadách: 5,5kW a 11kW. Od každého výkonu jsou k dispozici tři různé velikosti: nejnižší model, který je bez akumulačního gabionu, je vysoký 70cm, střední model s akumulací je vysoký 92cm, nejvyšší model s akumulací je vysoký 115cm. Účinnost keramických kachlí jsme podpořili tím, že jsme do konstrukce kamen přidali akumulační gabion. Obsahuje lávové kameny, které se během topení nabijí tepelnou energií a sálají ještě dlouho po tom co už nepřikládáte. Gabion je ukrytý uvnitř nástavby v horní části kamen. Zde je během topení dosahováno nejvyšších teplot.  


Sálavé vytápění a princip akumulace 

Princip předání tepelné energie lávovým kamenům je jednoduchý. Teplo z horní části spalovací komory sálá vzhůru a my jsme mu do cesty umístily akumulační gabion s lávovými kameny. Mezi jednotlivými kameny jsou nepravidelné mezery, kterými se musí teplý vzduch proplést a najít si cestu vzhůru. Tímto jednoduchým způsobem, využívajícím základy fyziky, je teplo předáváno do výměníku. Odkud se postupně uvolňuje nejen během topení, ale i několik hodin po ukončení topení a dohoření paliva. Lze tak temperovat vytápěný prostor například i přes noc.


Tepelná setrvačnost a výrazná finanční úspora

Tepelná setrvačnost zvyšuje účinnost kachlových kamen a přináší úsporu spotřebovaného paliva až o 12 %, při 8hod. periodě topení. Příklad v grafu: Kachlová kamna 5,5Kw – 4051 Keramik AKU 40 s obsahem akumulačních lávových kamenů 40 kg, při 4hodinové topné periodě. Podívejte se na výsledky našeho testu v níže přiloženém grafu.

Teplotní graf akumulace

Start / zatopení v 9:40 hodin. Topná perioda v délce 4 hodin skončila ve 13:40. Teplota akumulačních kamenů dosáhla 103°C. Po dohoření a vyhasnutí kamen v době od 13:40 do 14:30 hodin byla teplota akumulačních kamenů 96°C. Jak je vidět v grafu 3 hodiny po dohoření paliva je teplota akumulačních kamenů stále ještě 58°C, což je vynikající výsledek akumulace (pro 40Kg verzi gabionu, nejmenší gabion). I tato teplota stále postačuje k sálání tepla do místnosti a k jejímu temperování. V praxi to znamená minimálně 7 hodin vytápění za cenu 4 hodinové spotřeby paliva

Topení dřevem po roce 2022

Jsme připraveni na zpřísnění norem. Naše akumulační kamna na dřevo jsou vhodná i do pasivních a nízkoenergetických domů, do chalup nebo do běžných rodinných domů. Splňujeme všechny normy potřebné k provozu od roku 2022, nejen v ČR, ale i v Německu, Dánsku, Rakousku, Velké Británii a ve Francii.

Kachlová akumulační kamna AKU využívají při použití v nízkoenergetických domech tepelnou setrvačnost. Zefektivňují tím rekuperaci a pozitivně ovlivňují regulaci vytápění. Při použití v chatách a v běžných rodinných domech využijete tepelnou setrvačnost kamen při temperování, během vaší dočasné nepřítomnosti, nebo v noci.

Navštivte náš Showroom ... přijďte se podívat jak může být při topení čisté sklo ... Hlavní 138, Smržovka

Montáž a instalace kamen

Všechny starosti s montáží kachlových kamen, můžete pustit z hlavy. Kachlová kamna dodáváme pouze včetně instalace naším technikem a naší dopravou, která je zdarma. Kachlová kamna se dodávají částečně v rozebraném stavu, to usnadňuje manipulaci a ustavení na místo. Zvlášť jsou zabalena a dodávána kamna a zvlášť kachlové panely: boční a přední. Tyto kachlové panely se montují až na místě. Po smontování kamen a zapojení do komínu, se vloží do kamen akumulační gabion, do kterého se vyskládají kameny, ustaví se horní víko a může se zatopit.

Hmotnost jednotlivých typů kamen je vyšší o obsah akumulačních kamenů, tedy u 5,5 Kw typů o 40-85 kg, kdy celková max. hmotnost nepřesáhne 200 kg. U 11Kw typů o 70-150 kg, kdy celková max. hmotnost nepřesáhne 300 kg, což je s ohledem na nosnosti běžných obytných podlah bez problémů.

Sdílet tento článek